Kachlová kamna, sporáky

 

Kachlová kamna jsou topidla postavená z keramických materiálů, vždy bývala dominantou interiéru. Kachlová kamna se staví na mnoho let a při správné údržbě a používání i mnoho let budou sloužit. Na dobře postavená kamna se můžeme dívat nejen jako na kvalitní zdroj tepla, ale i jako na investici, která jakoukoliv nemovitost významně zhodnotí.

V dnešní době se dostáváme se od tradičních kachlových kamen a sporáků, kdy kamna sloužila k vytápění jedné místnosti sálavým teplem a sporák jen k přípravě jídel k využití energie spalin přenosem tepla přes vodu nebo vzduch do dalších místností. Tyto možnosti jsou díky výrobcům různých akumulačních materiálů, teplovodních výměníků a topenišť, mezi kterými není jednoduché si vybrat ten správný typ. Jak s ohledem na výkon, který je potřeba v dnešních nízkoenergetických domech co nejvíce rozložit do delšího časového úseku, tak s ohledem na dlouhou životnost.

Použitím tradičních materiálů jako je kachle, kamnářská hlína, šamot, které jsou prověřeny časem tak i nových materiálů které lépe vedou teplo a akumulují jako i zaváděním nových stavebních postupů což je například uzavřený teplovzdušný systém chceme zajistit to, aby naši zákazníci měli jistotu, že ať už budou jejich kamna postavena podle starých kamnářských postupů, nebo moderní metodou hypokaustů z kamnářských materiálů, vždy budou postavena dobře. 

 

(+420) 605 355 327
Krby Peterka - Kamnářství